2016 m. lapkričio 29 d., antradienis

SULTYS ir GLOTNUČIAI – SMART sprendimas užsiėmusiems žmonėms

Štai ir baigėsi projekto dvi savaitės, kurios buvo naudingos, tikiuosi, ir jums :). Žinome, kaip svarbu vaikams siūlyti kuo daugiau rekomenduojamų daržovių ir vaisių porcijų. Įsisukus į kasdienybės ratą, kuriame vis lekiame skubame, stovime kamščiuose, užtrunkame darbe, o vaikai čia ir dabar alkani, todėl  svarbu atrasti SMART išeitį tinkamiems mitybos įpročiams, pavyzdžiui, glotnutį ar buteliuką sulčių. J


Didelė dalis žmonių net nežino, kokią naudą turi sultys ir glotnučiai. Jie ne tik patogūs kasdien skubant, kai neturime pakankamai laiko nusilupti vaisiaus ar net nusiplauti rankų, bet taip pat labai maistingi, pilni vitaminų ir visiškai natūralūs. Atsižvelgiant į Europos sąjungos reikalavimus, 100 proc. sultyse draudžiamas pridėtinis cukrus, dažikliai ir konservantai. Tai reiškia, kad šimtaprocentinės sultys ir glotnučiai gali pakeisti vieną iš kasdienių vaisių ar daržovių porcijų.  
O vienas iš kasdieniškų mūsų meniu atrodo taip:

Pusryčiai 
Grikių košė + glotnutis
Užkandis – antrieji pusryčiai
Riešutai + morkos + obuoliai, sultys.
Pietūs
Mėsa + salotos + bulvės (salotos iš to ką turiu; šįkart: kopūstas, poras, baltasis ridikas, žalumynai, aliejus, druska). Įpratinta ir dvimetė valgyt tokias salotas.
 Užkandis 
Jogurtas su linų sėmenimis. 
Vakarienė 
Daržovių apkepas. Irgi dažnai kepu iš to, ką turiu: cukinijos, svogūnai, burokėliai, morkos, daržoves apšlakstau aliejumi, pomidorų padažu, įtarkuoju šiek tiek sūrio (ne visada).

Toks meniu mums tobulas, ir jei taip būtų kasdien, sakyčiau, kad mūsų mitybos įpročiai tikrai geri... Tačiau ypač sudėtinga tvarkingai pavalgyti, kai  į dieną "sukrenta" 2 -3 būreliai. Ir tikrai tada pasitaiko visko. Bet stengtis verta!

2 komentarai:

  1. Labai neblogai ir sveikai maitinatės. :) Aš niekaip neįpratinu savo vaiko valgyti daržoves. Džiaugiuosi, kad valgo nors vaisius. O papildomai duodu maisto papildus, tokius kaip mūsų mėgstami gnld vitaminai vaikams, nes jie natūralūs. O sultys ir glotnučiai puikus pasirinkimas, reikės ir mums pradėti juos vartoti, kai nėra laiko. :)

    AtsakytiPanaikinti
  2. Labai neblogai ir sveikai maitinatės. :) Aš niekaip neįpratinu savo vaiko valgyti daržoves. Džiaugiuosi, kad valgo nors vaisius. O papildomai duodu maisto papildus, tokius kaip mūsų mėgstami gnld vitaminai vaikams, nes jie natūralūs. O sultys ir glotnučiai puikus pasirinkimas, reikės ir mums pradėti juos vartoti, kai nėra laiko. :)

    AtsakytiPanaikinti