2015 m. gruodžio 8 d., antradienis

Karpiniai ant lango

Man labai yra gražu žiemą karpiniai ant lango. Jie asocijuojasi su vaikyste, kažkodėl dar su senąja animacija ir dar asocijuojasi su vaikų darželiais, nes juk ten patys įspūdingiausi karpiniai ir puošia langus.  Visuomet ir aš taip norėjau puošti savo namų langus, tačiau man niekada nepavykdavo net snaigės padorios iškirpti. Tikrai esu bandžiusi ne kartą, bet jos būdavo labiau panašios į pirmokėlės karpinius nei į suaugusiojo.


Šiemet užsispyriau, kad tikrai man pavyks. Kažkas pavyko :), tad dalinuosi šiokia tokia patirtimi, kuri pravers tiems, kurie taip pat, kaip ir aš, neturi tos talentingos gyslelės meistriškai karpyti žadą atimančias snaiges ir visą kitą gėrį. :)

SNAIGĖS

Tinkamas popierius ir klijai

Visad maniau, kad reikalingas labai plonas popierius gražioms snaigėms. Taip, iš tiesų, jas iš jo žymiai lengviau iškarpyti. Bet kaip paskui tokią trapią priklijuoti?  Tokio plono popieriaus aš turėjau (gerai, kad neteko jo ieškoti po visą miestą, o gavau perkant ikėjinę spintą: buvo įkištas tarp lentynų), tad iš pradžių ir prikarpiau daugybę snaigių iš plono popieriaus, o atėjus metui lipdyti ant lango, supratau, kad tai visai nevykęs sprendimas: klijavau su pieštukiniais klijais ir nesuplėšyti snaigės buvo didelis iššūkis. Skystų klijų neturėjau, bet irgi būtų buvęs didelis vargas.

Dar forume buvau paskaičius, kad klijuoja muilu. O varge, ir kam aš tai perskaičiau. Nes pagalvojau, kad tai iš tiesų geras variantas: gausiai į išmuilintą vandenį merkiau snaiges (ir kitus karpinius), nuvarvinau ant rankšluosčio ir labai tolygiai prisiklijavo.... Aišku plonas popierius visas težo, plyšo, o su storesniu gavosi puikiai... iki kol neišdžiuvo ir viskas, kas tuo muilu buvo klijuota, nukrito... Sugadinau pakankamai nemažai karpinių (teko iš naujo karpyti ir pjaustyti...). Blondinė, ne kitaip :)).  Bandžiau ir tik šlapiu muilu tepti - nenukrito, bet su trapioms snaigėms tikra terlionė.
Dar skaičiau, kad klijuoja dvipuse lipnia juosta: mano vaizduotė negebėjo įsivaizduoti, kad tai gali būti gražu (nebent nuotraukose). Dienos metu tikrai tos vietos, kur ta juosta, persišviestų...

Išvada: paprastas spausdintuvo popierius ir pieštukiniai klijai - patikima.

Išlankstymas

Visa snaigių paslaptis, pasirodo, yra jų išlankstyme. Kaip iškarpysi, taip turėsi, bet jei neteisingai išlankstysi - niekas nesigaus. Filmukas, iš kurio išmokau teisingai išlankstyti:


Atsispausdinau ir snaigių brėžinius, kurie gana plačiai sklando FB Kalėdų forumuose. Keletą pabandžiau perpiešti, aišku, taip kaip parodyta nesigavo ir man žymiai labiau patiko karpyti pagal savo gebėjimus, nenusibrėžiant iš anksto kontūrų.


Ir štai rezultatas jau ant lango.KITI KARPINIAI ANT LANGO

Čia svarbiausia yra turėti gražių trafaretų, aštrų peiliuką ir ant ko pjaustyti. Mano įsivaizduojamam apipustytam langui būtinai reikėjo puošnios eglės, Kalėdų senelio, namelio, senio besmegenio, angelo - ir viską vienoje vietoje radau čia.  Pusnis teko pačiai nusipiešti, nors ir jų trafaretus būčiau su mielu noru atsispausdinus :)).

Visiems karpiniams tik vienam langui su nesėkmingais bandymais, perdarymais, perkarpymais sugaišau kone tris vakarus, daugiausia laiko atima pjaustiniai. Laiko sugaišau daug, nes juk aplink zuja trys vaikai, jiems irgi reikėjo prilankstyti trikampėlių (tuomet ir jiems gavosi visai neblogos snaigės, jomis puošim jų langus). Nuo mažiausiosios reikėjo saugoti ne tik peiliuką, bet ir pačius karpinius, nes šie patekę į rankas šast ir likdavo tik skuteliai. Apie netvarką po darbų nė kalbėti nereikia :).

Jei turite daugiau patarimų dėl karpinių, nesikuklinkite, rašykite komentaruose :).

3 komentarai:

 1. Kaip iskarpete maziausias detales?Man buvo laaabai sunku:)

  AtsakytiPanaikinti
 2. su peiliuku, jis turi būti labai aštrus.
  sunku nėra, bet laiko daug atima :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Kiek supratau su pieštukiniais klijeis viska klijavote,o sakykit ar visa karpini padengėt klijeis ar tik kraštelius?

  AtsakytiPanaikinti