2015 m. gruodžio 18 d., penktadienis

Dvimetis mokosi kalėdiškai

Siūlomi darbeliai nėra kūrybiniai, tačiau, kaip ir turėtų būti lavinamas dvimetis, jie kūrybiškai moko: matematikos: didelis, mažas, aukštas, žemas ir t.t.; lavina pirštelius, kurie susiję su kalba ir mąstymu; praplečia žodyną: žibintas, eglės žaisliukas, girlianda, dovana ir t.t.

1. Didelis, vidutinis, mažas. Žalias. Trikampis. Neabejoju, kad jūsų dvimetis žino, kas yra trikampis, netgi kas yra mažas, didelis, bet tikėtina, kad dar nežino, kas yra "vidutinis". Tad šis darbelis puikiai tai padės įsisavinti.

Pasiruošimas iš anksto: prikarpyti trijų dydžių žalių trikampių. Išvirti iš krakmolo klijų, žinoma, galima naudoti bet kokius pirktinius.
Ir kartu klijuoti, pasakojant kas yra kas :). Teplioti mažajam tikrai patiks :).

Didelis, mažas, vidutinis, trikampis, stačiakampis, žalias, rudas, eglė. Klijai, kuriuos galima ragauti.


2. Aukšta, žema eglutė.

Pasiruošimas iš anksto
: iškirpti iš kiaušinių dėklo detales, pradurti skylutes.

Galima leisti nudažyti, galima ir be dažymo suverti ant pagaliuko (įsmeigti arba į plasteliną, arba  į putplastį) dvi eglutes: vieną  - aukštą, kitą - žemą.

3. Stačiakampis, skritulys, trikampis - tai eglė, eglės bumbulas, dovana.

Pasiruošimas iš anksto: iškirpti iš storo kartono stačiakampį, trikampį, skritulį. Vienoje pusėje juos nudažyti vienspalve spalva, kitoje - nupiešti eglutę, dovaną, eglės bumbulą. Skylamušiu pridaryti skylučių.
Ir duodame varstyti: su didele plastmasine adata ar batraiščiu.

 

Adata vienoje pusėje išlenda pas skritulį, o kitoje - pas eglės bumbulą. :)


4. Žibintas.  Kokį žibintą visiškai savarankiškai galėtų pagaminti dvimetis, kuris dar negeba kirpti ir lankstyti popieriaus? Ogi nudažyti stiklainį :) Tai padarius, turime tikrų tikriausią žibintą, kuris kas vakarą deginamas be galo džiugina vaikus.

5. Girlianda. O kokią girliandą savarankiškai galėtų pagaminti dvimetis? Na, beveik savarankiškai. :) Ogi kažką tiesiog suverti: sagas, karoliukus, šiaudelius. Kadangi turėjome tikrų šiaudų, tai ir vėrėme iš jų kartu su karoliukais girliandą. Ir būtinai papuošėme turimą šakelę. (Šiaudiniai žaisliukai - vyresniųjų sesių.)

 Kūrybingo ir kalėdiško mokymosi :)

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą