2015 m. lapkričio 3 d., antradienis

Istorija su keturmete? Taip!

Esu įsitikinus, kai vaikas jau suvokia sąvokas "dabar ir anksčiau", "vakar, šiandien, rytoj", "seniau", nuo tada galima ir pradėti kalbėti su juo apie istoriją.
Apie dinozaurus, akmens amžių, didįjį kunigaikštį Vytautą, viduramžių pilis, rusų priespaudą ir t.t. absoliučiai galima kalbėti jau ir su keturmete. Žinoma, vaikui suprantamais žodžiais, be konkrečių datų.
Liks ar neliks išgirsti faktai iki mokyklos, bet tam vaikui mokytis istorijos ateityje bus lengviau. Nes jis tiesiog bus labiau išprusęs. Nes jis jau bus pamilęs istoriją pirmojoje vaikystėje ir  tiesiog domėtis istorija jam bus organiška. (Tikriausiai daugelis iš mūsų istorijos pamokas prisimename kaip kankynę, sausą kalimą, nesuprantamą, kam viso to reikia).

Taigi ką mes nuveikėme...

SKAITĖME

Tiesa, šias knygas skaitėme ne kaip grožinę literatūrą: sklandžiai iš eilės, bet vartymo būdu - kas užkliūva, tą paskaitome.
 


 ATLIKOME UŽDUOTĖLES KNYGELĖJE

Vis viliuosi, kad rinkoje pasirodys vis daugiau ir daugiau kokybiškų užduočių knygelių ikimokyklinukas, pradinukams. Nes dabar vyrauja dviejų tipų knygelės: 1. raidelių, skaičiukų mokymasis ir 2.  rožinės princesių knygelės su patarimais kaip pasipuošti (bet ir tai su beskonybėmis; Jagelavičiūtė ir čia galėtų tvarką įvesti, nes lyg jau apšvietė žmones, kad pūstapapės ir pūstalūpės aptemptais traškančiomis siūlėmis drabužiais seniai nebemadingos, tad ir vaikus reiktų šviesti atitinkamai...) ar surengti patį šauniausią vakarėlį. Netikiu, kad tėvai tokie abejingi skystimai ir tegali savo vaikus sudominti raudonais makvynais ar rožiniais poniais. O jei nepasirodys kokybiškų knygelių, pradėsiu kurti pati :) Cha, savo slaptą svajonę ir paviešinau :)

O dabar apie gerą užduočių knygelę, tinkančią ir keturmečiui, ir pradinukui apie Lietuvos istoriją. Daugumą užduotėlių atlikome būtent su keturmete. Mano akimis, kokia knygelė yra gera? Tai ta, kurioje pateikti tikri faktai apie pasaulį vaikui suprantama kalba. Ta, kur užduotėlės yra kūrybiškos ir susietos su tema. Nes negi dar neatsibodo, kai reikia surasti tiesiog 10 skirtumų ar nuvesti labirintu kelią? Ir ta, kurioje iliustracijos yra skoningos. "Lietuvos istorija vaikams" - būtent tokia ir yra.


PAŽINOME LIETUVOS PILIS IR MOKĖMĖS SKAITYTI

Jei vaiką sunku sudominti pilimis, smalsumas akimirksiu atsiras keliaujant... Tą mes darėme vasarą.
Ir dar padariau tokią užduotėlę: pagaminau nuotraukų su Lietuvos pilimis ir užrašus, juos reikėjo sujungti.


KŪRĖME PILIS 

Vieną - iš dėžių, kitą - iš kaštonų (karštais klijais priklijavo kaštonus ant lapų ir guašu užbaigė piešinį).


Auginkime atsakingai :)

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą