2015 m. spalio 29 d., ketvirtadienis

Kaštonaujam

Rudeniniams pasivaikščiojimams dažnai mūsų kišenės tampa per mažos, tad neretai imam krepšius. O kai šie pilni, tenka nuveikti kažką su tuo krepšių turiniu. :)


Šįkart užsiėmimai su mažiausiąja (1,7m). :)


1. Nieko nėra geriau - daug kaštonų, daug įvairių indelių, na, dar porą šaukštų. Ir tyrimai užtrunka: kiek kur telpa kaštonų, kuriame geriau jie skamba (tarp indelių stiklainiukas - būtinai). Neveltui J. Piaget šį amžiaus tarpsnį (antruosius metus) yra pavadinęs - mokslinių eksperimentų amžiumi, kai vaikas pats išbando visas daiktų savybes ir galimybes.

2. Plastelinas + kaštonai + pagaliukai. Pats geriausias tradicinis rudeninis derinys vaikų darbeliams. O jei kaštonuose yra išgręžtos skylutės... Šiame amžiuje vaikui pakaks vėlgi eksperimentuoti su šiomis medžiagomis, lavinant pirštelius: minkyti, durstyti, verti, stebėti, kaip jūs padarote gyvatę ar kiškį, bet jokiais būdais nereikalaukite/nesiekite, kad ir vaikas darytų konkretų rezultatą: jūsų parodytą gyvūnėlį. Dar ne laikas.

3. Kaštonų karolius gali verti netgi pusantrų metų vaikas, jei turėsite didelę buką adatą (arba plastmasinę; šių gavau perkant vaikišką siuvinėjimo rinkinį prekybos centre). 4. Pusiausvyrą ir visą kūną lavinantis takas. Dar į kitus dubenėlius ar padėkliukus galima pridėti akmenėlių, dekoravimo stikliukų, pupelių, žirnių, ryžių - bet ką, kas tik šaus į galvą ir smagiai trepsėti!


5. O kaštonai (padžiūvę keletų dienų namie) neskęsta, todėl puikiai tinka gaudymui su sieteliu arba su šaukštais vonioje ar kambary (mes kambary, tad patiesiau paklodę, kad nesijaudinčiau dėl šlapių grindų).

6. Parsineštus kaštonus namo, vis vien tenka kažkur juos laikyti. Tam puikiai tinka batų dėžutė. O ją  patobulinus nedidelėmis skylutėmis gaunasi ir žaidimas metinukui. O persiritus į antrųjų metų antrą pusę galima ir paprašyti: "įmesk kaštoną į "B"skylutę" - greit jau ir Gabrielė pažins raides :)).Saulėtų rudens dienų  ;)

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą