2015 m. spalio 7 d., trečiadienis

Išmintingos meilės citata: dirbantiems tėvams

  • Netikėkite specialistais, aiškinančiais, jog jūsų kūdikis bus ne mažiau laimingas ir tuo atveju, jei dirbsite visą darbo dieną. Jūsų kūdikiui nėra nieko geresnio nei daug laiko, praleisto su jumis.
  • Jei turite vaikų iki trejų metų amžiaus, stenkitės išvengti situacijų, kai ir jūs, ir jūsų sutuoktinis turite dirbti visą darbo dieną.
  • Jei manote, kad dėl finansinių priežasčių neturite kitos išeities, kaip tik dirbti visą darbo dieną, paklauskite savęs, ar jums iš tiesų reikia pinigų, o gal jūs paprasčiausiai stengiatės išlaikyti tam tikrą gyvenimo stilių, kurio dėl vaikų keleriems metams galėtumėte ir atsisakyti. Vaikams kur kas svarbiau praleisti daug laiko su jumis nei rengtis praštmatniais drabužiais, turėti didelį kiemą, naują automobilį, brangius žaislus ar ištaigingai atostogauti.
  • Jei abudu dirbate visą darbo dieną, pasistenkite taip išdėstyti savo darbo valandas, kad kiekvienas iš jūsų turėtumėte galimybę kuo ilgiau pabūti su savo vaiku.
  • Jei turite vaikų, jaunesnių nei trejų metų amžiaus, o jums abiem tenka dirbti visą darbo dieną, būdami su jais taikykite išmintingos meilės principus, kuo veiksmingiau išnaudotumėte tą laiką, kurį praleidžiate drauge su savo vaikais.
Kaip dirbantiems tėvams geriausiai išnaudoti laiką, kurį jie praleidžia drauge su vaikais

Dirbantys mažų vaikų tėvai gali patirti didelę psichologinę traumą, išeidami į darbą ir matydami į rankovę įsikibusio vaiko ašaras. Kai jie sugrįžta namo, jų vaikas neretai juos ignoruoja, vos juos pamatęs puola į ašaras arba tiesiog būną kaprizingas ir blogos nuotaikos tą palyginti neilgą laiką iki miego meto, kurį tėvai praleidžia drauge su juo. Jei tėvai supranta, kad piktas, užsidaręs ar verkšlenantis vaikas taip ieško meilingos jų paramos, jie tikrai ras galimybių tvirtai ir veiksmingai reaguoti į vaiko emocijas, užuot jautus savo kaltę ir sutrikimą.
Maži vaikai, tapę pikti, irzlūs ar viskm abejingi, kai jūs išeinate į darbą arba sugrįžę į namus, savo emocijomis tiesiog stengiasi perduoti žinią, kaip prastai jie jaučiasi ir kaip labai jiems reikia jūsų paguodos. Jie jumis nemanipuliuoja. Jei švelniai ir su užuojauta reaguojate į savo vaiko pyktį, uždarumą ar ašaras, jis patiria pasitenkinimą, nes suvokia, kad jis yra pajėgus sužadinti meilingą reakciją į jo poreikius. Tai yra priežastis, dėl kurios dirbantys tėvai neturėtų mėginti savo vaikų dirbtinai linksminti, gėdinti, glamonėti ar stengtis nukreipti jų dėmesį, kai jie, tėvams grįžus iš darbo, demosntruoja savo nelaimingumą.Tėvai, kurie savo mažamečių vaikų irzlią ar melancholišką reakciją į jų darbinės veiklos realijas pasitinka pykčiu ir nuoskauda, nesąmoningai stiprina besiformuojantį vaikų įsitikinimą, jog jų tėvai siekia, kad jie būtų nelaimingi.
Ir priešingai, tėvai, kurie sugeba geranoriškai priimti vaikų nepasitenkinimą jų dideliu užimtumu, savo vaikams pasiunčia aiškų signalą, kad jais rūpinasi ir nori jiems padėti. Tokie tėvai tikrai patirs pasitenkinimą teikianttį suvokimą, jog jie suteikia vaikams reikiamą psichologinę pagalbą.

Ištrauka iš Martha Heineman Pieper, Ph. D., William J. Pieper, M. D. "Išmintinga meilė".

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą