2015 m. spalio 19 d., pirmadienis

8 žaidimai, padėsiantys pamilti RAIDES

 Šie žaidimai vaiko neišmokys skaityti, bet padės pamilti raidžių pasaulį tikrai! Nesvarbu kokiame etape esate: ar tik pradėjote pažindinti raides, ar tariat skiemenukus,  ar juos jau jungiate į žodelius - kiekvieną čia pateiktą žaidimą galima pritaikyti kiekvienam šiam etapui.

1.  Minkom, kočiojam, spaudžiam
Šiam reikalui puikiai tinka druskos tešla. Internete jos receptų tikrai rasite. Derinti sensoriką ir mokymąsi itin aktualu su visai mažuliukais vaikais.2. Nameliai
Ant lapų nupiešti nameliai, kurie pavadinti skiemenimis (galima tik raidėmis). O keliuku keliauja maži turimi žaisliukai: iš kinderių ar kiti. Tinka ir mašinytės.

  • Į kokį namelį keliaus šuniukas?
  • Kaip vadinasi namelis, kuriame gyvena dinozauriukas?
  • Rask namelį "KA". 
  • Kiek gėlyčių auga šalia "PO" namelio?
Va taip, panašiai galima žaisti. :)3. Ledukų laiveliai

Į  šaldymo indelį pripilti vandens ir padėti šaldymo kamerą. Kai vanduo šiek tiek sustings, įsmeigti dantų krapštukus. O laisvą minutę kartu su vaiku pagaminti bures, kurių vardukai gali būti raidės ar skiemenys, ar žodeliai. Tuomet ir pakalbėti apie tuos vardukus, nes ištraukus ledukus iš kameros, reikės greitai  (nes ledukai laaaabai greitai tirpsta) užmauti bures ant stiebų ir lėkti į vonią pliuškentis. Vonią, aišku, reikia iš anksto pripilti :).
Čia taip pat sensorinis užsiėmimas :).4. Kas ką sako?
 
Pagaminti gyvūnų ir jų tariamų garsų korteles. Net ir nemokėdamas skaityti vaikas, girdėdamas garsus ar vėliau tiesiog įsidėmėjęs raides, gali sujungti atitinkamai gyvūną su jo tariamu garsu.Žaidimai, nereikalaujantys ypatingo pasiruošimo:

5. Surask ir išbrauk/apibrauk

Ant lapo prirašyti raidžių ir paprašyti tam tikrą raidę apibraukti ar išbraukti (kaip patogiau).
Pastebėjau, kad vaikai mėgsta tokias užduotėles, kuriose reikia apibraukinėti. Be to, vaikui yra lengviau surasti paprašytą raidę, nei prisiminti jos pavadimą, kai klausiama: "kokia čia raidė".
 

6. Ieškoti užrašų lauke
Paprasta, bet efektyvu. Padeda vaikui suvokti, kad raidžių simboliai naudojami visur.
 
7. Stebuklingas maišelis: traukiu žodelį, perskaitau ir gaunu siurprizą

Už kiekvieną perskaitytą žodelį (skiemenį, raidę) - po saldainiuką! Smaližiams puiki motyvacija. :)) Galima ir sveikiau žaisti - po riešutą dalinti. :)


8. Kaladėlės + raidžių lipdukai.

Čia tikriausiai problema yra rasti tinkamų raidžių lipdukų. :) Pati panaudojau iš tokio rinkinio, kurį kažkada pirkau vyresnėlei mokytis rašyti (bet tas rinkinys taip ir liko visiškai nepanaudotas, bet vat dabar bent kaladėles apklijavau :))

O bokštus statyti ir tarti raideles su mažiausiąja tikrai patiko!


Daugiau žaidimų ir patarimų besimokant skaityti čia.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą