2015 m. spalio 23 d., penktadienis

18 - 24 mėn. mažylio žaislų lentyna

Aš siaubingai nemėgstu žaislų dėžių. Na, tų kuriose viskas viename – ir viena kita vieniša lego detalė, ir pliušiniai, ir nulūžusi lėlės koja, kinderių žaisliukai. Todėl pas mus viskas atskirai:  kamuolių dėžė, kaladėlių dėžė, ergoterapinės pagalvėlės, mozaikos, karoliukai, akmenukai irgi atskirose dėžutėse ir t.t. Taip žymiai lengviau pats vaikas atranda, ką nori veikti, o ne išvertęs dėžę,  baigia žaidimus šiuo veiksmu :). Ir man pačiai prisėdus žaidimo valandėlę pasiūlyti konkrečios veiklos yra lengiau, kai viskas išrūšiuota. Sakyčiau, tokia beveik montesorinė tvarka pas mus :).
Iš šalies žiūrint, atrodo chaotiška, perkrauta, bet kiekvienas žaislas turi savo vietą.
 Ir maždaug kas pusmetį (ir dažniau iki 2m.) darau žaislų revizijas – slepiu išaugtus, nukeliu nuo antresolės atitinkančius amžių (Gabrielei beveik nepirkta naujų žaislų - viskas atlikę nuo sesių). Kiekvienas raidos specialistas pasakys, kaip yra svarbu, kad vaiko aplinkoje būtų jo raidą atitinkančių žaislų.

Taigi Gabrielės (maždaug nuo pusantrų) žaislų lentyna pasipildė:  


Medinės dėlionės su rankenėlėmis, minkštos dėlionės.


 2 - 4 detalių kartoninės dėlionės


  Sudėtingesni vėrimaiVarstukai

 Formų rūšiuoklė, kurioje formų daug.

Iš sesių atrinkau vienodas lego detalytes iš kurių statom bokštus ir kilimėlius iš pačių smulkiausių detalių (tą mėgo daryti visos sesės). Standartinio dydžio lego žymiau labiau vertinu, nes jie tinkami jau nuo pusantrų iki 99 m., kitaip nei tarkim duplo :).


Tos spalvų dėžutės nors jau pavargusios, bet labai įvairiai vis dar panaudojam. Jų aprašymas čia.

Dyžių suvokimui žaislai


 Apibendrinant, antrųjų metų galas yra spalvų, formų, dydžių pažinimui atvertas langas. Vos sulaukęs dvejų mažylis gali įvardinti formą, spalvą, pasakyti, ar daug, ar mažai, didelis, ar mažas.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą