2015 m. rugpjūčio 21 d., penktadienis

Stebuklinių pasakų keruose

Skaitydama žinomų žmonių interviu labiausiai ieškau detalių apie jų vaikystę, nes dažniausiai ten yra raktas jų sėkmingo gyvenimo. Pavyzdžiui, iki šiol yra įstrigęs prieš keletą metų skaitytas „Žmonėse“ S. Meilučio interviu (netgi radau jį). Nors auksinės žuvelės tėtis ir buvo griežtas, bet skyręs daug dėmesio savo vaikams. Jie neaugo savaime: "vienodai ėjau iš proto dėl visų savo vaikų, nė vieno neišskyriau".  Taigi Rūta itin buvo mylima ir globojama. Jai netgi skaitydavo įvairių tautų pasakas. Lyg ir nieko naujo, ar ne? Daug meilės, daug dėmesio ir skaitymas ir, tikėtina, kad jūsų vaikas turės puikų indėlį savo ateičiai... 


Nors pati savo vaikams labiausiai mėgstu skaityti realistiškesnes istorijas, kuriose įpinta tikrų faktų apie gamtą, miestus ir kt., tačiau skaitau ir pasakų. Dažniausiai - įvairių tautų. O jos dauguma ypatingos - stebuklinės. Žinoma, ir lietuviškų nepamirštame :). Visai nesutapimas, kad po perskaityto interviu iš savo gimtųjų namų susivežiau visas turimas tautų pasakas, kuriosyra kitokios nei mums įprastos. Švelniai tariant – keistos. Bet reiktų nemaišyti – kur kovoja blogis (visokie baisūs dalykai – slibinai, piktavališki, pernelyg žiaurūs tipažai) ir gėris ir pastarasis visada nugali (dažniausiai aukštinamos vertybės - narsa, kova už teisybę, drąsa), o kur (dažniausiai tarybinėje literatūroje pasitaiko, rečiau - dabartinėje)  vaikus pamokyti beržine koše, pagąsdinti išgalvotomis būtybėmis, kad klausytų – knygoje yra norma. Reikia mums, tėvams, būti budriems atsirenkant knygas.

Stebuklinių pasakų didžiausia ypatybė ta, kad skatina svajoti, kurti dideles svajones. Juk pasakose tokie nerealūs siekiai, kurie visada įvykdomi. Tarsi į pasąmonę įsirašo (ypač vaiko), kad ir realiame gyvenime gali įvykti stebuklai.

O kad dar sustiprintume skaitomų pasakų įspūdį, jas skaitome laikas nuo laiko... palapinėse. Ne tose tikrose, bet padarytas iš įvairių paklodžių, adijaliukų ir susegtų skalbinių segtukais. Ir kaipgi vaikystė be tokių palapinių? :))

Namie

Kadangi turim dviaukštę lovą, tai palapinę - namelį pagaminti labai paprasta.


Arba sode

Palapinės stogas - hamakas - irgi labai paprasta :).

Nuotraukose neatsitiktinai knyga "Aukso žirgas". Šią knygą gavau dovanų, bet nuoširdžiai sakau, knyga verta dėmesio, jei nutarsite savo vaikams skaityti stebuklines pasakas. Milai šią knygą skaičiau tris kartus (ir dar norėjo) ir apie herojų auksaplaukį Aušvydą nuolat kalbėjo :))). 

Pasaka "Aukso žirgas" - tradicinė: "Gyveno kartą...." su laiminga pabaiga, nugalėjus visus blogius. Pagrindinė mintis - nepasiduoti ištikus nesėkmei ir bandyti dar kartą. O bandant, būtinai sulauksi pagalbos. Knygą lengva skaityti keturmetei, nes įspūdingos iliustracijos ir teksto mažai viename lape.Didelių svajonių!!!

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą