2015 m. vasario 7 d., šeštadienis

Rašom meilės laišką močiutei...

Artėjant šv. Valentino dienai, sugalvojome padaryti staigmeną mūsų mylimai močiutei :). 
O kuo mažieji gali nudžiuginti suaugusius? Žinoma, savo darbeliais!

Nusprendėme pagaminti atvirutę ir ją išsiųsti paštu. Kartu su mažu vaiku įgyvendinant tokią idėją, jie mokosi labai daug - pradžiuginti artimą, dirba smulkioji motorika, sužino, kad yra tokia šventė kaip šv. Valentinas, kas yra laiškas, paštas ir kaip tas laiškas atsiduria pas močiutę. (Nors iki galo, be abejo, to trimetis nesupras, bet kalbėti verta). Ir apskritai gerai praleistas laikas kartu :).

Taigi pradėjome nuo to, kad iš stalčiaus išsitraukėme spalvoto popieriaus, kartono, įvairių įrankių: skylamušių, žirklių, atspausdinau širdelių trafaretų.
Dėkliuke kaupiu nuo įvairių pakuočių gražesnius popierėlius, kurių prireikia vaikų darbeliams - ir gamtą tausojam, mažindami vartojimą, ir patys sutaupom :). Šįkart atvirutei buvo panaudota kartonėlis užapvalintais kampais nuo pėdkelnių, kitas kartonėlis - nuo patalynės pakuotės :). 
Idėja pametėjau pati vaikui, bet daugiau ir nesikišau - pati karpė, klijavo :). Labai nedetalizuoju, jei sumanysite taip pat gaminti atvirutę, esu tikra, kad sukursite SAVO iš savo turimų priemonių :). Kurkite ekspromtu iš to, ką turite :).


Paskui užrašėm... Raidelių rašyti mokiau pirmą kartą! Pasirodo, Mila jau jas neblogai mokėjo, nes... jų išmokė sesė!!! Jos labai mėgsta žaisti mokyklą, ypač dažnai žaisdavo rudenį, kai sesė išėjo į pirmą klasę...
Rašė po vieną raidę: ant lapo parodžiau kaip, o tada pakartojo ant atvirutės :).

Ir beliko atvirutę įdėti į voką, užklijuoti pašto ženkliuką (Lietuvoje pap. laiškas 0,39 ct), užrašyti adresą ir nueiti iki artimiausio pašto ir išmesti į pašto dėžutę! Kokia didelė jautėsi Mila, mesdama laišką...

O vakaro skaitiniams rekomenduoju R. Skerio "Ką žmonės dirba visą dieną?", nes šioje knygoje yra skyrius"Laiško kelionė".

Lietuviškas edukacinis video apie laiško kelionę (nors skirtas truputį vyresniems vaikams):Pradžiuginkite močiutes!!!

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą