2014 m. lapkričio 22 d., šeštadienis

Penktadienio popietės pas arkliukus


Noriu pasidalinti nuostabia vieta draugiška vaikams. Visą šį rudenį dažniausiai penktadieniais važiuoju su vaikais pas arkliukus. Esame atradę nuostabų žirgyną (Kauno r. Garliavoje), kuriame didelė laisvė ir labai geri žmonės. Tikrai pasitvirtina gyvenimiška tiesa - kas myli, rūpinasi gyvūnais, tie žmonės yra labai geri. 
 

Vaikai ten gali šmirinėti po arklides (juose yra ir kačiukų, triušiukų), yra galimybė arklius pamaitinti, šukuoti, sužinoti daug faktų apie juos. Mokėti reikia tik už jodinėjimo laiką. Jodinėjama ne ratais aptvare, o laukais. Žiemą žada įrengti maniežą pastato viduje. Kaina ir labai draugiška lyginant su kitais žirgynais – dvigubai mažiau nei kitur, o ir tokios laisvės kažin ar galima gauti :)
Mano mergaitės gauna didelę dozę gerų emocijų, jos atsipalaiduoja, mokosi valdyti arklį, Deimantė jau jodinėjo be mokytojos arklio vedžiojimo. Jos veržiasi ten.
Man to užtenka, kad jas vežčiau ten, bet rašydama šį straipsniuką, pasidomėjau daugiau hipoterapija:

  • Hipoterapija pasižymi visapusišku poveikiu žmogaus organizmui – ji turi fizinį, psichologinį, socialinį ir edukacinį poveikį.
  • Sena raitelių išmintis byloja: „didžiausią laimę pasaulyje pajusi sėdėdamas ant arklio nugaros“.
  • Net ir paprastas buvimas šalia žirgo tiek sveikiems, tiek ligotiems sukelia daug teigiamų emocijų.
  • Hipoterapija labai tinka autizmu, Dauno sindromu sergantiems vaikams, kurie paprastai yra užsidarę savo pasaulyje, turi įvairių baimių. Būdamas prie žirgo toks vaikas nurimsta, atsipalaiduoja. Iš pradžių niekuo nesidomėjęs, vėliau pradeda su žirgais bendrauti.
  •  Žirgai padeda koreguoti ir judėjimo sistemos sutrikimus, mat žirgo ėjimo ritmas itin gerai dera su žmogaus. Žingsniuodamas žirgas išjudina net tuos vidinius raumenis, kurie žmogui pačiam einant ar dirbant taip neišjudinami, kaip sėdint ant žirgo. 
     


Mes ir šį penktadienį buvom pas arkliukus, džiaugiamės ne tik jais, bet pirmuoju gausiu sniegu :).Be abejonės dažnai jodinėjant, mergaitės „užsikrėtė“ arklių manija. Labiausiai Deimantė. Pripiešusi daugybė piešinių su arkliais, darbelių, sukonstravusi netgi karūną su arkliu.
Na, o trimetei darbelius inicijuoju aš. :)Apie tai vėliau :).

P.S. Nuotraukos ne iš fotosesijos, o tiesiog draugė fotografė, kurios  vaikai taip pat jodinėja,  įamžino mūsų buvimą pas arkliukus.


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą