2014 m. gegužės 6 d., antradienis

Kūdikis ant grindų

Kaip bebūtų patogu mums, tėvams, gultukai, sūpynės, kt. kūdikių kėdutės yra kūdikių įkalinimas. Gal ir per griežtai pasakyta, bet negalima paneigti, kad jie suvaržo judesius. Geras kineziterapeutas patars jums, kad geriausia kūdikiui vieta ant grindų... Kodėl? Visų pirma, saugu. O antra, gulėdamas ant tiesaus ir kieto pagrindo absoliučiai nevaržomi judesiai, o tai paskatina vystymąsi (bent jau nestabdo).
Taip gyvenimo pradžią praleido Deimantė ir Mila, taip būdravimo laiką leidžia ir Gabrielė :). Tiesa, Deimantė ir Mila ant grindų išsikraustė maždaug būdamos 3 mėn, nes tuo metu buvo šaltasis metų sezonas ir buvo gana šaltoka ant grindų.
Na, visai logiška - vartytis, šliaužioti kūdikiai nepradės gultukuose, ar sūpynėse ar ant mamos rankų. Bet mamos rankos bent jau skleidžia meilę ir šilumą, vadinasi, tai neabejotai naudinga kūdikiams.

Tiesa, sūpynes ir mes turime. Bet jas stengiuosi naudoti "atsakingai", jei Gabrielė geros nuotaikos ir žaisminga, tai ji ant grindų, jei niurzga - ant mano rankų arba sūpynėse. Jei susumuočiau laiką, kiek jose praleidža, neviršytų valandos garantuotai.  O ant rankų (ir būtinai atsistojus nešiojant) nesuskaičiuojamai valandų, kaip aš sakau, Gabrielė reikli mergina :).

KAS TOJE ŽAISLŲ DĖŽUTĖJE?

Šių žaisliukų pakaks iki kol sueis 2-3 mėn.

Pora ryškių ir barškančių žaisliukų žvilgsnio fiksavimui ir neutralus nebarškantis žaisliukas (apnertas teniso kamuoliukas), kurio pradžioje laikant virš akyčių nė nepastebėdavo.
 Rankytei patogūs žaisliukai, nors keletai sekundžių palaikyti.
 Taip pat rankytėse palaikyti keletą niekučių: popierėlis (dar Milos laikų:)), vata, akmenėlis, bumbulai nuo drabužių. Kodėl? Čia atsakymas.
 Švelnus šepetys, kuriuo ne tik galvytę šukuoju, bet ir braukau per delniukus, pėdutes, kojytes, nugarytę ir t.t. 
Cituoju: "braukymas padės jūsų kūdikiui labiau suprasti erdvę, kurią užima jo kūnas, nes jis susitelkia ties kiekviena galūne, per kurią yra braukoma.Taip pat braukymas šepetėliu skatina centrinę nervų sistemą efektyviau naudoti informaciją iš perifeninės nervų sistemos. Be to, braukymas skatina atsipalaiduoti" (Protingas kūdikis, S. Cave, C. Fertleman, 2011). Nerekomenduojama braukyti per pilvą, krūtinę ar veidą. Manau, kad tai labai invidualu ir gali būti daugiau kūno vietų, kurių kūdikis nemėgs, kai per jas braukoma.
Dyglus kamuoliukas, kuriuo švelniai paridenu kūneliu, dažniausiai per kojytes.


Taigi toks mūsų lavinamasis kilimėlis iki kol  pradės aktyviai šliaužioti. Vėliau aplinką bus galima dar praturtinti (pavyzdžiui, pastatyti veidrodį, parinkti įv. faktūrų medžiagų, kt. žaisliukų).

:)

1 komentaras:

  1. Graziai issireiskete, kad gultukai ikalina kudiki, kartais tai pravercia kartais norisi kad maziukas pajudetu.

    AtsakytiPanaikinti