2013 m. gruodžio 9 d., pirmadienis

Kalėdinės smulkiosios motorikos idėjos

Ir prieškalėdiniu laikotarpiu nepamirštame mankštinti pirštukų, juolab, kad Mila nelanko lopšelio, tai kaip ir mano pareiga užsiimti jos lavinimu (nors nemanau, kad lopšelyje ypatingai lavinami, kai grupėje 15-20 pypliukų ir viena auklėtoja) :).
1. Vielutė ir karoliukai.

Iš vielutės išlanksčiau eglę (nors Milutės neįtikinau, kad čia eglė - "medis, o ne eglė!"), plasteline įtvirtinau ir ji papuošė karoliukais. Verti karoliukius ne iš viršaus, o iš šono (iš kairės, ir iš dešinės pusės) yra sudėtingesnis veiksmas. Niuansas, bet jei vaikui puikiai tai pavyksta, rodo didesnę pažangą. 2. Kūgio formos eglutė ir lipdukai.

Paprasta ir greita, bet naudinga ir greičiausiai daugumai vaikų patinkantis užsiėmimas. Ant kūgio yra šiek tiek sudėtingiau lipinti lipdukus nei paprastai ant lapo, gulinčio ant stalo. Vėlgi niuansas, bet kuo didesnė judesių įvairovė, tuo labiau ugdosi vaikas.


3. Eglutės pagalvėlė ir sagos.

Rimtesnis užsiėmimas. Užtrukau gal porą valandų pasiūti, bet tai bus viso gruodžio mėnesio užsiėmimas, nes  Milai dar nėra paprasta prakišti sagas.

Pasiuvau eglės formos pagalvėlę, prikimšau vatino, prisiuvau sagų, iš veltinio iškirpau "bumbulus".
Kol kirpau bumbulus, Mila ir darbavosi - kirpo, matavo, apibrėžė - kaip jai jau išėjo. :)4. Putplastis ir smeigtukai.

Ant putplasčio nupiešiau žaisliuką (žinoma, galima bet ką , kas susiję su Kalėdomis) ir daviau smeigtukų apsmaigstyti bei karoliukų užmauti.

Kol nupiešiau žaislą, Mila ir darbavosi :)

:)

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą