2013 m. lapkričio 9 d., šeštadienis

Skaičiukų pradžiamokslis II

I dalis
III dalis


Šįkart idėjos skirtos skaičių simbolių supažindinimui ir jų siejimui su kiekiu. Žingsnelis po žingsnelio :).

8. Atspaudinti lapai su skaičiais, lipdukai, kempinėlės ir dažai.
Iš pradžių priklijavome lipdukus, o paskui jau laisvė vaikams. Žinoma, spalvinti galima su kuo tik panorėjus- plunksnomis, voleliais ar tiesog teptukais, bet kuo neįprasčiau, tuo įdomiau vaikams.

9. Liečiamoji skaičių knygelė.
 Iš skirtingų audinių (nebenešiojamų vaikų rūbelių) iškirpau skaičiukus, taškelius ir formas. Visa tai priklijavau ant kartono... nes man, neturinčiai nei siuvimo mašinos, nei įgūdžių, atimtų pernelyg daug laiko. O auksarankės mamos gražų pavyzdį ras čia.

10. Liečiamos kortelės.
Tai labai panaši idėja į ankstesnę, bet turint įvairovę, dažniau vaiką gali sudominti...
Milą ypač sužavėjo, kad vieni taškeliai iš švitrinio popieriaus, o kiti - iš slidaus. Būtent šios kortelės ir papildė jos žodyną: "šiurkštus".

11. Spalvotos kortelės ir stikliukai.
Kažkodėl stikliukai turi magišką trauką. Su jais gali žaisti kuriant savo žaidimus bet kokio amžiaus vaikai (ikimokyklinio amžiaus)... :)
 


12. Putplastis ir smeigtukai.
Čia tinkamas pasakymas, jei nori vaiką apsaugoti nuo pavojų, tai supažindink su jais :). Beje, mes putplasčio neturėjom, bet kažką panašaus į jį iš pakuočių.
 


13.Kartoninės širdelės.
Geriausiai jas pasidaryti iš storo kartono nuo dėžių, nes jei iš paprasto kartono pasidarytumėt, pamatytumėt (aš jau išbandžiau :)), kaip yra neptogu širdeles sujungti.14. Sekant pasaką apie vaivorykštę.  Kaip palijo lietutis, pasirodė saulutė ir pievoje pražydo daug gėlių. :)
Ir kodėl niūrų rudens vakarą į namus neįsileidus spalvų? :)
Piešinį ir gėlytes (vaivorykštės spalvų) pasiruošiau iš anksto. Dar pasidariau spalvų korteles, kurias reikėjo traukti ir jau buvo laimės dalykas, kokį kiekį gėlyčių reikėjo priklijuoti -  prikarpiau skirtingą kiekį gėlių kiekvienai spalvai (pvz., raudona buvo tik viena, o geltonų - keturios). O džiaugsmo buvo daugiau, jei buvo ištrauktas didesnis kiekis :))).

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą