2013 m. liepos 24 d., trečiadienis

Knygos apie gamtą

Beveik šešerių Deimantė visuomet turi ką veikti gamtoje be žaislų. Regis, ji pastebi kiekvieną vabaliuką, praskrendantį paukštį, šliaužiojantį gyvį, žavisi augalais. Džiaugiasi galėdama juos atpažinti ir įvardinti. Berankiodama kriauklytes, akmenukus, pagaliukus ir kitas gamtos dovanas gyvena savo pasaulyje. Ji žaidžia, kuria savo taisykles absoliučiai nekliudoma. Vyksta tikrasis vaiko žaidimas. Niekada nenuobodžiauja. O jei dar prie vandens, tai gali pamiršti maistą ir nuovargį. Panašu, kad ir mažoji sesė taip pat "gyvena" gamtoje. Ir jai nereikia jokių specialų žaislų ar mano sugalvotų užsiėmimų.Ne, nemanau, kad Deimantė bus gamtininkė. Turiu artimą žmogų, kuris vasaromis augo kaime ūkininkaudamas, bet  pasirinko profesiją  nieko bendro neturinčią su gamta. Tik manau, kad tokios vasaros gerokai prisidėjo prie asmenybės formavimo. Vaikai be gamtos neužauga. Ten laisvė.

Gamta teikia be galo platų spektrą pojūčių. O juk mažieji informacija renka per pojūčius, ar ne?

Taigi grįžtu prie to, kuo norėjau pasidalinti. Ogi vaikiškų knygų sąrašu apie gamtą mūsų namuose. Tikiu, kad knygų skaitymas sustiprino Deimantės smalsumą ir tyrinėjimą gamtoje. Labai labai mėgstame S. Paltanavičiaus, G. Isoko knygas.

1. Ši knyga įdomi jau ir 2-3 m. vaikams. Turinys neypatingas, bet nuotraukų kokybė puiki.
2. Man labai patinka grožiniai kūriniai, iš kurių galima pasisemti tikrų žinių. Tai šios knygelės kaip tik tokios.  Tinkančios jau nuo 3 m. (Jei vaikas knygomis domėjosi ir jaunesnis).
3. Trumpučiai kaimo vaizdeliai. Per vakarą apsakymėlį, kuris Deimantei įstrigdavo, skaidydavau ir po penkis kartus.
 4. Kiek didesniems vaikams šių knygelių (yra dar apie pievą, jūrą, tvenkinį) serija tikrai verta dėmesio.

5. Ši pakankamai sudėtinga ikimokyklinukams knygelė (skirta mokyklinukams) mums taip pat įdomi.

6.Šias knygeles dažnai įsimeta į kuprinę, keliaudama į parkus. Knygelės senos, tad nuotraukos jau tokios neryškios, įstrigusias gėles paieškome ir google.


 7. Skaitėme šį pavasarį ir skaitysime, manau, dar ne vieną pavasarį.

8. Viena geresnių naujausių mūsų knygų. Beje, kai lankėmės Gintaro muziejuje Palangoje, prieš tai skaitėme skyrių apie gintarą. Verta.
 9. Ir patiems mažiausiems tinkanti knygelė su labai kokybiškomis nuotraukomis.
10. Visai neseniai parsivežėme iš tėčio gimtinės jo vaikystės knygelių. Dar nespėjome perskaityti, bet šią vasarą turėtume.


Iš tiesų, manau, kad kiekvienas vaikas turi natūralų polinkį į gamtą. Tik šiandien yra didelė grėsmė užgožti jį...

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą