2013 m. birželio 13 d., ketvirtadienis

Vasara - puiki proga susipažinti su gyvūnais

Gyvenant mieste svarbu neatitolti nuo gamtos. Be jos vaikai vargingai augtų... Per žiemą skaičiusios knygeles apie gyvūnus, žaidusios su jų figūrėlėmis, vasara - puikus metas juos pažinti iš arčiau!
Kartu su Deimante, jos paskutinę darželio lankymo dieną prieš atsotogas (o tai buvo gegužės mėnesį), nusipirkome knygą "Eime į gamtą". Įdomi knyga, nuolat kartu vartome, skaitinėjame. Belieka įsigyti žiūronus, turisto kuprinę ir traukti į gamtą. :)

Bet apie viską plačiau, kaip mano vaikai susipažįsta su gyvūnais.
Žaidimai namieGyvūnų figūrėlės - ilgalaikė investicija. :) Su mažyle žaidžiame labiau pažintinius žaidimus - ant atspausdintų  kortelių (kaip dažniausiai, tokias priemones apklijuoju lipnia juostele) dėliojame, mūkiame, riaumojame, kriuksime. O vyresnėlė iki šiol su šiomis figūrėlėmis žaidžia savo žaidimus. :)

Be abejo, namie dar įv. knygeles vartome, nebijau ir pasisodinti ant kelių mažylę prieš ekraną ir peržiūrėti google vaizdus ar vaizdo įrašus tarkim apie tigrą ar dramblį, ar drugelio gyvenimą.

Muziejai, zoo parkai

Lietuvoje yra nemažai gyvūnų kampelių, tad jei tik pasitaiko proga, juos ir aplankome.

Kadangi esame kaunietės, neretai lankomės Lietuvos zoologijos sode. Nors suaugusiųjų akimis jis skurdus, bet vaikams jis patinka. O šį trečiadienį lankėmės Tado Ivanausko muziejuje. Mažylei gal kiek mažiau patiko (jai kaip ir priklausė, greitai pabodo, pradėjo lakstyti :), nors žinoma, apžiūrėjo ne vieną gyvūną). O vyresnėlei labai patiko, man taip pat.

Labai maloni kasininkė pasiūlė man su mažais vaikais užkilti liftu į trečią aukštą ir nuo ten pradėti ekskursiją. Fotografuoti nedraudžiama. :)

Su Deimante šiame muziejuje lankiausi maždaug prieš ketverius metus. Dabar jis patobulėjęs: pritvirtintas ne vienas didelis ekranas ir kompiuteriai, kuriuose buvo galima susipažinti pagal kiekvieno muziejaus aukšto gyvūnijos tematiką - jei jame apie vabzdžius, tai kompiuteryje ir apie juos. Tikrai smagu, kad šitaip atsinaujinęs. Trūko tik kėdžių prie ekranų, nes Deimantė iš tiesų susidomėjo, ką ten pasakoja. Nugirdusi klausinėjo, kas yra neolitas, o mano žinios apie Žemės evoliuciją jau išblėsusios :).

Mažajai įdomu buvo ne tik gyvūnai, bet ir visi plyšiai ir landos, kur būtų galima nulįsti :). Prieš ketverius metus Deimantė elgėsi lygiai taip pat, nes buvo panašaus amžiaus :).
Įspūdingas erelio lizdas
Paukščių kiaušiniai - Deimantei vieni įdomiausių eksponatų
Ne vienas gyvūnas stebino savo dydžiu

Ir dramblį, ir raganosį, ir begemotą matėme...

 


Įdomu stebėti pro padidinamąjį stiklą
Kaimas

Nors kaimą ir turime, bet  mūsų močiutės neaugina gyvulių. Tad specialiai keliavome pas kaimynus, tariausi, kad parodytų mano vaikui, kaip melžiama karvė, iš kur tas pienas atsiranda? Juk ne parduotuvėje jį gamina!! Net jei ir pieno negeriame, bet sūrį, jogurtą ar varškę valgome :).
Šios nuotraukos yra ankstesnių metų, tada dar Deimantė pažindinosi. Šią vasarą, tikiuosi, ir Mila prisilies prie kaimo gyvulėlio.
Vaikščiojo tarp vištų :)
Prisilietė prie kiaulės
Viščiukai davė daug gerų emocijų
Nelaikant bute jokio gyvūno, net ir katytė teikė daug džiaugsmo
Šiuolaikiniai vaikai turi tai pamatyti. Nei knygelės, nei filmukai to neperteiks:)


:)

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą