2013 m. balandžio 30 d., antradienis

Tyrinėjame pavasarį

Pavasariniai virusai šiek tiek sujaukė mūsų planus (keletą dienų pratūnojome namie), tačiau šiandien, susikrovusios kuprines, keliavome ieškoti pavasario ženklų... Pienės jau žydi - nemasiškai, bet jau kur ne kur geltonuoja kilimėliai...

Pasirinkome Kauno Santakos parką, tačiau tokiam sumanymui - pamatyti kuo daugiau pabudusios gyvybės, reikėjo rinktis mišką. Prieš porą savaičių ženklų daugiau išvydome miške, nei šiandien urbanizuotame parke :). Bet, žinoma, gamtoje veltui diena nepraėjo :) Nors ir stipriai vėjuotą. 


Beje, gera žinia kauniečiams. Nežinau nuo kada, bet aš tik šiandien sužinojau, kad automobilių aikštelę šalia parko padarė nemokamą! Kadangi šis parkas arčiausiai namų (na, automobiliu 10min kelio), piktindavausi - mama nori pabūti gamtoje su vaikais ir turi už tai susimokėti. Iš tiesų, nudžiugino :). Na, bet šis blogas ne apie tai :).

Pavasario stebėjimui priemonės: atspausdinau lapus iliustruojančius keturis pojūčius - uoslę, lytėjimą, klausą ir regą. Daviau Deimantei ir pasakiau, ką pamatysi, užuosi, paliesi, išgirsi, kas susiję su pavasariu, šiuose lapuose ir užrašysi. O kaip jai patiko! Nejučia vaikas skatinamas rašyti (nors Deimantė ir šiaip mėgsta tai daryti savarankiškai)... Tik ji be pavasarinių ženklų užrašė ir paspirtuką, ir pagalį, ir signalizaciją.... :)
Iš pradžių pamatėme įžūliąsias gulbes... Mums einant prie jų, gulbės atplaukė ir lipo į krantą artindamosios mūsų! Teko mums trauktis! :) Tik mažajai baimės nebuvo jokios, būtų ir paglosčiusi :)Sužaliavusių medžių, krūmų beveik dar nėra, tik kur ne kur... Parke nei vienos gėlytės...

Su šiais augalais ne kartą esame piešę...

Retesnių paukščių, deja, neišvydome - tik varnėniukai, žvirbliai... Deimantė dar užrašė kielę. Aš jos nemačiau. :)

Galų gale, Deimantė įprastai užsiėmė "žvejyba" - pagaliu traukė supuvusius lapus - žuvis.

Tuo tarpu mažoji daugybę kartų kapstė smėlį (purvą) ir mėtė į upę...

O smagiausia, riedėti švilpaujant pavasariniam vėjeliui... :)
Komentarų nėra:

Rašyti komentarą