2013 m. balandžio 15 d., pirmadienis

GRĮŽTANTYS PAUKŠČIAI (II DALIS)

Pirmoji dalis apie paukščius čia.
Šiandien įdedu paukščių skaidres su jų balsais ir pora įdomesnių darbelių.

PASIKLAUSYKIME IR PAŽINKIME PAUKŠČIUS

Skaidres parsisiųsti čia. (skaidrėse yra ir Lietuvoje žiemojančių paukščių)
Jos įdomios tiek mano mažajai, tiek vyresnėlei. Su mažąja tiesiog klausomės, žiūrinėjame ir įvardinu, koks paukštis čiulba. Jau, regis, pats laikas jai sužinoti, kad visa, kas su sparnais dar ir turi atskirus pavadinimus :). Žinoma, kol kas tik tokius labiau įprastus, lengvai atpažįstamus, tarkim, gandras, apuokas, genys, varna.

O su vyresnėle žaidžiame: ji susidėlioja paveiksliukus priešais save ir kurį išgirsta, atitinkamą paveiksliuką ir parodo.

DARBELIS I. Reikėjo kiaušinių dėžutės (tinka bet koks storas kartonas - tūtelės nuo popieriaus, dėžių), indelio nuo kivi (tinka bet kokia dėžutė), šakelių, guašo, klijų (prireikė ir moment klijų, kad suklijuočiau du kamuoliukus), plunksnelių,truputį spalvoto popieriaus snapeliui. 

Iš tiesų medžiagas galima panaudoti įvairiausias. Darbelio eiga tokia, kokia norisi vaikui.

Kartoną sumirkome ir formuojame kamuoliukus (iš šlapio popieriaus galima bet ką susiformuoti). Kuo daugiau mirkomas ir gręžiamas popierius, tuo dailesnės formos gaunasi. Iš tikrųjų dukros tik pasižaidė, o man pačiai teko suformuoti stiprius kamuoliukus :)

Formuojami paukštelių kūnai

Būsimasis lizdas
Raibosios paukštelės

DARBELIS II. Mums reikėjo medžio šakų, dėžutės, dažų, plunksnelių, popieriaus, akmenukų, truputį spalvoto popieriaus snapeliui.

Lauke susiradome šaką, kuri buvo bent kiek panašį į paukščio formą.

Įdomiausia dalis- dažymo procesas

Mažoji dalyvavo tik dažyme. Pakankamai dažnai jai suteikiu galimybę naudoti teptuką (dažyti galėtų kiekvieną dieną ištisas valandas) ir josios rankelė jau įgudusi taisyklingai laikyti įrankius, taip laiko ir šaukštelį valgydama.


 Rezultatas. Ir kas pasakys, kad nepanašu į perintį paukštį? :) Tie geltoni akmenėliai - kiaušiniai. :)


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą