2013 m. sausio 20 d., sekmadienis

Toks pat. Vienodi

Šiuo metu vienas iš mėgstamų mažylės žaidimų - ieškoti du tokius pat daiktus, lavinant jos pastabumą, suvokimą "vienodas", susikaupimą.

1. Naudojame kojines. Paprastesnis variantas - mažiau porų ir tvarkingai eile išdėliotos kojinės.

 


 2. Padariau abstrakčias korteles. Žaidžiant pirmą kartą mažylė "užkibo ant kabliuko" - paprašiau surasti tokią pat kortelę, rodydama raudonas žvaigždutes geltoname fone. Padavė žvaigždutes žaliame fone :). Taip pat sumaišė veidukus. Antrąkart žaidžiant nesuklydo, o trečią kartą jau nebesudominau - per lengva :).

3. Naudojame sesės MEMO žaidimų korteles.

Mano tikslas absoliučiai nėra kažką reklamuoti, bet štai šiais meškiukais labai džiaugiamės. Nes 1. žaidėme jau keletą kartų ir vis dar neatsibosta 2. smarkiai plečiasi pasyvusis žodynas, nes kortelės yra visi meškiukai (o ne daiktai, skirtingi gyvūnai ir pan.), ir jie skiriasi išvaizda. Turiu vardinti epitetus - žalias meškiukas, meškiukas sausainis, šokoladinis meškiukas, kuris turi širdelę, miegantis meškiukas, kuris turi pagalvę, meškiukas su šaliku ir tik viena kojine ir t.t. Žodžiu, ieškomi skirtumai tarp meškiukų, o ne skirtingi daiktai, tuo man labiausiai ir patinka.

Su jais žaidžiame keliais variantais. 

* Vieną meškiuką laikau rankoje ir prašau tokį pat surasti.
* Visi meškiukai ant žemės ir prašau surasti po du vienodus.
* Ant žemės po vieną meškiuką ir tiesiog pagal mano apibūdinimą  prašau surasti.

4. Namų aplinkoje galima prigalvoti ieškoti daug vienodų daiktų -  tarp sagų, segtukų, žaislų ir pan. Galima iš žurnalų (juk reklamos kartojasi) išsikirpti ir prisigaminti kortelių.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą