2012 m. lapkričio 3 d., šeštadienis

Telpa? Netelpa? Telpa! Valio!

Apie daiktų dydį su vaiku galima pradėti kalbėti perkopus vienerių metų slenkstį. Žinoma, nesuvoks "mažas", "didelis", bet intuityviai pajaus.
Kasdienybėje daug pasitaiko situacijų - vaikas bando lėlei užmaukšlinti netinkamo dydžio kepurę, apsiauna per didelį batą, bando kur nors įkišti/įdėti per didelį daiktą. Tuo metu pabrėžiu: per didelis, per mažas, tinka, netinka ir pan.

O žaidimai mūsų tokie (jie vis aktualesni taps artėjant antram gimtadieniui, nes tokio amžiaus vaikai jau gerai supranta"didelis", mažas"):

1. Dėžutės.

O pasigaminus tris atskiras dėžutes su skirtingo dydžio skylėmis (žinoma, galima pritaikyti bet kokias dėžutes, kurių nereiktų nei dažyti, nei apklijuoti), galima pažaisti kelis variantus, pavyzdžiui, įduodu didelį akmenį ir duodu dėžutę su mažiausia skyle (kitos už mano nugaros paslėptos), įsitikinus, kad netelpa, duodu dėžutę su vidutine skyle, ir galiausiai - su didžiausia skyle. Telpa! Valio!


Mūsų dėžutės nuo arbatos, apklijuotos popierine juosta, nudažytos ir apklijuotos permatoma lipnia juosta.


2. Sagos.

Centus mėtyti mums jau gerokai pabodo, o sagas "matavo"  mažylė su mielu noru, mėtydama į taupyklę. Aš garsiai komentavau: telpa? netelpa? telpa! valio! Šiuo periodu mums labai patinka šis žaidimas.Komentarų nėra:

Rašyti komentarą