2012 m. rugpjūčio 20 d., pirmadienis

Skaitome su kūdikiu I

Apie skaitymo naudą su vaiku daug informacijos rasite čia http://www.austejosblogas.lt. Taip pat ir čia http://www.vlsv.lt
Tikriausiai mažylės temperamentas, charakteris lėmė, kad ji jau nuo 9 mėn aistringa skaitytoja!! O kaip tai palengvina mūsų kasdienybę, nereikia sukti galvos, ką veikti. O tiesiog imti knygutes ir jas vartyti. Nors dažniausiai mažylė jas pati ir atneša, atlenkia mano pirštus ir įdeda knygą - suprask - skaityk! :) Pradėjus mums vartyti knygutes, jos supratimas apie aplinką, pasyvusis žodynas didėja žaibišku greičiu!

O ką ir kaip mes skaitome? Žinoma, čia nerašysiu apie pirktines knygutes, jų turime nemažai ir jas mielai "skaito" mažylė. Bet pasakysiu, kad mėgstu knygutes tik su aiškiais paveikslėliais, ir kad, tarkim, kiaulė nebūtų mėlyna :). Vaizdingo teksto dar neskaitau - iš karto prarandu mažosios dėmesį. Kaip ir su didesniais vaikais - jei tekste yra per daug nesuprantamų žodžių - knyga susidomėjimas dingsta. O kaip skaitau? Visur vartoju "skaitau", bet iš tikrųjų pasakoju, kas pavaizduota paveikslėjyje. Čia ežys, čia kiškis. Ežys turi obuolį. Kiškis turi morką. Ant medžio tupi paukštis. Daug klausinėju - kas čia, kur, ką turi, ką daro? O mažoji kaip moka taip atsako - piršuku, judesiais, ir jau žodeliais.

Daug knygelių pati gaminau. Greičiausiai todėl, kad tiesiog netenkina esamos knygyne... 

Pirmiausiai noriu parodyti tobulą (drąsiai taip sakau!) paveikslėlių knygą vaikui (maždaug iki 1,5m.) Ją labai mėgo ir pirmagimė. 


Šią knygą pasigaminau iš seno tarybinio rusų vadovėlio. Paveiksliukai ir buvo skirti karpymui. Aš išsirinkau sau tinkamus (o jų virš 100), suklijavau į piešimo sąsiuvinį ir apklijavau lipnia juosta (kad ilgiau tarnautų :)) O kodėl ji tokia gera? Paveikslėliai labai aiškūs (nei per daug abstraktūs, nei per daug detalių), ir, tarkim, jei parodyta, kad mergaitė valosi dantis, tai yra paveiksliukas ir didelio dantų šepetėlio, ir dar bent du paveikslėliai, kur atliekamas tas pats veiksmas. Arba, pavyzdžiui, viename yra vienas balionas, kitame - trys balionai, trečiame - meškiukas laiko balionus, ketvirtame - viščiukas ir meškiukas laiko po balioną. Kai daiktai, veiksmas kartojasi labai lengva įsiminti.

Bus tęsinys...

2 komentarai: